7 tipů, jak balancovat mezi studiem VŠ a podnikáním

rodina

V dnešní rychlé době se studenti pokoušejí urychlit své úsilí v budování kariéry tak, že začnou s podnikáním už při studiu na vysoké. Statistiky uvádějí, že více než 70 % studentů při studiu na vysoké škole pracovalo. Jak tedy dnes mohou vyvážit zaměstnání a vzdělání?

1. Vytvořte si pracovní prostor

Doporučujeme studentům vytvořit studijní prostor – pracoviště věnované akademickému úsilí – kde se mohou plně soustředit. Tyto pracovní prostory vedou k optimálnímu učení mezi studenty a zároveň jim pomáhají vyhnout se rozptylování. Takže udržujte tento studijní prostor klidný a organizovaný. Zahrňte další prvky, jako je nástěnka, abyste vytvořili pohodlné prostředí. Přidejte vše, co vás motivuje ke studiu poté, co se vrátíte domů z práce.

2. Studujte MBA online

Doporučujeme studentům studovat online, aby bylo studium flexibilnější. Tyto tituly vám mohou pomoci akademicky postupovat vaším tempem, aniž byste se přetěžovali. Takže studenti mohou dnes absolvovat několik programů MBA online a dokončit tyto kurzy do jednoho roku. Tyto programy vám pomohou získat diplom z obchodní administrativy flexibilně, levně a pohodlně. Tak může student správně vytvořit rovnováhu mezi prací a studiem.

3. Cvičte častěji

Zapojení do fyzické aktivity zlepší vaši dlouhodobou paměť, a tím vám umožní stát se lepším studentem. Cvičení také nezlepšuje pouze vaši fyzickou pohodu, ale podporuje i vaši duševní pohodu. Odborníci doporučují, aby cvičení 150 minut každý týden pomohlo studentům zůstat ve formě a daleko od nervového zhroucení. Dobře zavedený cvičební plán může lidem umožnit zvýšit jejich morálku. Tak můžete zůstat motivováni ke studiu a přitom pilně pracovat.

Tip: Pokud se rozhodnete pro studium souběžné s kariérou, vaším největším nepřítelem bude čas. Tedy jeho nedostatek. Proto pro vás máme alternativu v podobě vypracování podkladů závěrečné MBA práce na zakázku, kterou využívá řada studentů. 

4. Řiďte svůj čas

Každá vteřina je drahá, když získáváte titul a zároveň pracujete na plný úvazek. Odborníci se domnívají, že tito studenti si zvolili cestu „největšího odporu“, protože si již nemohou dovolit ztrácet čas. Upravte si svůj rozvrh , abyste přežili v této vysoce stresové situaci. Vyhněte se multitaskingu a prokrastinaci, protože tyto dvě činnosti jsou kontraproduktivní. To znamená, že musíte věci udělat hned. Tak můžete ve svém životě vytvořit efektivní rovnováhu mezi prací a studiem.

5. Dělejte víc přestávek

Nezapomeňte si vyčlenit bloky „volného času“ pro další činnosti, které nesouvisejí s prací nebo studiem. Dělejte si přestávky častěji, protože vaše mysl potřebuje uniknout všedním rutinám zahrnujícím vaše zaměstnání a vzdělání. Dopřejte si nějaký čas se svými přáteli a rodinou a najděte si nějaké koníčky, které byste si mohli užít při žonglování s těmito dvěma povinnostmi. Pečujte dobře o své duševní zdraví.

6. Dostatečně odpočívejte

Dostatek spánku vám pomůže udržet si duševní a fyzickou pohodu. Doporučujeme spát 7-8 hodin, protože nespavost může narušovat jak akademický pokrok, tak pracovní povinnosti. Zdá se chytřejší dopřát svému tělu odpočinek, který potřebuje, aby se lépe vyrovnalo se stresem spojeným s prací a studiem. Zůstaňte hydratovaní pitím velkého množství vody. Také bychom zde měli přidat něco o zdravém stravování. Vyhněte se konzumaci nezdravého jídla a chraňte své zdraví.

7. Nepřekročte svůj limit

Kolik práce vydržíte? Poznejte své limity a delegujte je, kdykoli se cítíte zavaleni pracovními povinnostmi. Studium by se nemělo stát vaší druhou prioritou, protože MBA vám v budoucnu umožní získat lepší pracovní příležitosti. Vyhněte se vyhoření tím, že si promluvíte se svým šéfem (jak jsme již vysvětlili dříve) a při studiu MBA považujte svou práci pouze za zdroj příjmu. Není třeba překračovat své limity. Dbejte na své zdraví, abyste zůstali soustředění. Zatímco všechny společnosti oceňují kandidáty, kteří studium zakončili úspěšným vypracováním MBA práceněkteré to vyžadují. Pokud chcete přístup k nejširší škále pracovních míst s největším potenciálem kariérního postupu, MBA může být tou správnou cestou.

Další články autora

V každé domácnosti je hlavní vánoční dekorací vánoční stromek.

Tak jako u nás, i v jiných zemích jsou Vánoce spojeny s různými zvyky a...

Už jste slyšeli o managementu kvality? Zařaďte ho i do svého podnikání

Management kvality se stává stále více důležitým prvkem ve světě podnikání. Pokud chcete mít konkurenční...

I podnikatelé si někdy potřebují půjčit

Každý, kdo začíná podnikat nebo i vede vlastní firmu několik let, rozhodně neplánuje ani se...

Ropa: Vývoj cen ropy, trendy i její historie

Ropa je jedním z nejdůležitějších surovin na světě. Používá se k výrobě široké škály produktů,...

Nejnovější články

V každé domácnosti je hlavní vánoční dekorací vánoční stromek.

Tak jako u nás, i v jiných zemích jsou Vánoce spojeny s různými zvyky a...

Už jste slyšeli o managementu kvality? Zařaďte ho i do svého podnikání

Management kvality se stává stále více důležitým prvkem ve světě podnikání. Pokud chcete mít konkurenční...

I podnikatelé si někdy potřebují půjčit

Každý, kdo začíná podnikat nebo i vede vlastní firmu několik let, rozhodně neplánuje ani se...
- Reklama -PR článek